SHARE

 

Taaanrımm, iyiki biri selfie çubuğunu icat etmiş! Yani düşün hayatında belki de bi kere gidebileceğin bir memlekettesin ve karşında çok güzel bir manzara var. Şurada bir fotoğrafım olsa ne ciks olur diyosun, birine makineni uzatıyorsun. Karşındaki ‘Nerden açılıyor bu?’ diyor. Aha işte o anda yandın, rengini belli etti. Bu soru ne demek biliyor musun? ‘Ben bu makineden zerre bir şey anlamıyorum, daha nasıl açılır onu da bilmiyorum, benden artistik bir fotoğraf bekleme, tamam mı gözüm?!’ Genede insan inanmak istiyor ‘bence başarabilir’ diyor ama nafile. Makineyi geri eline aldığında sonuç hüsran. Yani beni çekmiş tamamda manzara nerde? Neyse diyorsun başka bir köşeye ilerleyip başka bir kişiye tekrar soruyorsun. Bu sefer de ağzın yüzün inanılmaz blur yemiş. Bir başkasına, bir başkasına daha derken pes ediyorsun. Yok olmicak galiba, neyse. Ha bir de özellikle gün batımı gibi dakik özel efor gerektirecek bi fotoğrafsa, bence, en iyi makine kimde varsa direkt git ona sor ki zaman kaybetmemiş olursun. En azından nasıl açılacağını biliyordur!

Geçenlerde bizim de başımıza geldi aynısı. Ezgi’yle ikimizin tuhaftır milyonlarca fotoğrafı olmasına rağmen şöyle adam gibi New York temalı bir fotoğrafımız olmadı. Bunu fark ettiğimiz ilk manzara da ‘hadi şimdi tam yeri tam zamanı’ dedik. Meğerse değilmiş. Koşullar henüz hazır değilmiş. Toplam 3 farklı köşede 3 farklı kişiden fotoğrafımızı çekmelerini istedik. 2015’in New York’unda adam makineyi açmayı bilmiyor ya! Onu da geçtim  ON/OFF sizin dilinizde yazıyo hani. Sence nerden açılıyor olabilir? Hiçbirinin kılına dokunmadım, sonuçlar şu şekilde;

[Best_Wordpress_Gallery id=”35″ gal_title=”selfiee”]

 

Yani demek istediğim, mutlaka selfie çubuğu bulundurun yanınızda. Vallah ya çok eğlenceli. Hemde milyonlarca farklı açıdan çek dur. Artık selfieye karşı bi önyargıda kalmadı. Rahat rahat oh mis.

Bu arada bu fotoğraflardan sonra ‘mükemmel, çok güzel çıktınız’ diyen abla kör oldu.

Şu eblek olanlarımızdan birer tane daha alabilir miyiz?

Saygılar, iyi akşamlar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here